Menu Zavřeno

BANÍK VÍTĚZEM MEMORIÁLU EVŽENA HADAMCZIKA!

Vítězem 43. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika se stal žákovský tým Baníku Ostrava! Malí Slezané uspěli v konkurenci dvanácti týmů z Česka a Polska, v klíčovém utkání o první místo porazili vrstevníky ze Sigmy Olomouc 8:5!

Turnaj se konal o víkendu v areálech při ZŠ Jana Šoupala v Ostravě – Porubě a na Vistě v Ostravě – Hrabůvce. Dvanáct týmů bylo rozlosováno do tří základní skupin, z nichž se do čtyřčlenné Zlaté skupiny dostali tři vítězové skupin a nejlepší tým z druhého místa. Baník si v základní skupině postupně s převahou poradil se Zaglebie Sosnowiec, Hvězdou Cheb a Zlínem.

Zlatá skupina byla na programu v neděli a Baník do ní vstoupil přesvědčivým vítězstvím 8:3 na Českými Budějovicemi. Nejdramatičtější byl duel s Górnikem Zabrze, ale také ten baníkovci zvládli a vyhráli 2:1. O zlatu měl rozhodnout souboj se Sigmou Olomouc, která s Górnikem a Českými Budějovicemi také neztratila ani bod. Baník tento prestižní duel zvládl, zvítězil 8:5 a stal se zaslouženým šampiónem.

Znovu musím poděkovat všem lidem, kteří se za stávajících podmínek na organizaci turnaje podíleli. Vše skvěle klaplo, počasím počínaje a bezchybnou organizací konče. Vítězství Baníku je skvělou tečkou za výborným ročníkem Memoriálu Evžena Hadamczika,” řekl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava.

Kompletní fotogalerie zdeDalší články